Svøbsk Bal Trio

  

Svøbsk elsker at spille til dans. Både til traditionelle baller og til festlige lejligheder der indbyder til dans.
Vi har stor erfaring med at spille til dans og i at instruere fællesdanse både for øvede og novicer.

 Maren Hallberg; harmonika
Jørgen Dickmeiss; violin
Theis Langlands; klaver

 

Kommende events

2021

Sat, 7 Aug 10:00 Morgensang, Mopf, Præstø

Wed, 18 Aug 15:00 koncert for seniorerklub, Rynkeby Kirke, Rynkeby

Sun, 22 Aug 00:00 Høst Gudstjeneste og dans, Agedrup Kirke, Odense

Sat, 11 Sep 21:00 Gyldne dage, Pakhus 8, Præstø havn, Præstø

Wed, 22 Sep 14:00 Høst gudstjenest, Vejen Kirke, Vejen

Sat, 25 Sep 21:00 privat event, Rødvig kro, Rødvig

Sun, 26 Sep 11:00 Høst Gudstjeneste, Rønninge Kirke, Rønninge

Sat, 2 Oct 00:00 Brunch koncert, Sulelængen, Magtenbølle

Fri, 15 Oct 19:00 Svøbsk BalTrio hos Fynboerne, Seniorhuset, Odense

Sat, 23 Oct 22:00 Dragefestival , Torvet, Kerteminde, TBC

Thu, 4 Nov 00:00 Svøbsk Kvartet spil dansk, Brenderup Aktivitetscenter, Brenderup

Fri, 12 Nov 19:30 Svøbsk Trio, Bakkegården, Odense

Sat, 27 Nov 19:00 juletradition med Lunau&Sund, Thy folk TBA, TBC

Sun, 5 Dec 10:00 Svøbsk Kvartet julekoncert, Generator, Ringkøbing, TBC

Wed, 15 Dec 09:00 Lukket arr. / Julegudstj. for børnehavebørn, Stenløse Kirke, Odense, TBC

Fri, 24 Dec 11:00 Familie-Julegudstjeneste, Tornbjerg Kirke, Odense, TBC

Mon, 27 Dec 10:30 Julegudstjeneste og juletræsfest, Tornbjerg Kirke, Odense, TBC

Wed, 29 Dec 14:00 Julegudstjeneste og juletræsfest, Hjallelse Kirke, Odense, TBC

2022

Sun, 13 Feb 11:00 Svøbsk Kvartet familie koncert, Morsø Folkebibliotek, Nykøbing Mors, TBC

Fri, 11 Mar 15:30 Svøbsk Bal Trio, lukket arrangement, Rødding Friskole, Rødding, TBC

Tue, 1 Nov 00:00 Svøbsk Kvartet familie koncert, Frivagten, Marstal, TBC