Svøbsk Bal Trio

  

Svøbsk elsker at spille til dans. Både til traditionelle baller og til festlige lejligheder der indbyder til dans.
Vi har stor erfaring med at spille til dans og i at instruere fællesdanse både for øvede og novicer.

 Maren Hallberg; harmonika
Jørgen Dickmeiss; violin
Theis Langlands; klaver

 

Upcoming events

2022

Tue, 1st Feb 5:00pm Kyndelmisse Mass, Davinde Kirke, Davinde

Fri, 11th Mar 10:00pm Dance workshop, Private event, Hindsgavl Slot, Hindsgavl

Sat, 12th Mar 10:30am Family concert Svøbsk Quartet, Hovedbiblioteket , Viborg

Mon, 28th Mar 11:00am Concert, Dagligstuen, private event, Brenderup

Thu, 31st Mar 7:30pm Svøbsk Quartet Concert, Lyngby Kirke, Grenå

Mon, 6th Jun 2:00pm Outdoor mass, Rønninge præstegårdshave, Rønninge

Sun, 4th Sep 11:00am Harvest mass, Agedrup kirke, Odense

Tue, 1st Nov 5:00pm Musical Colab, India tour TBA, India

Mon, 7th Nov 2:00pm concert, Munkebo Seniorhøjskole, Munkebohallen, Munkebo TBC

Tue, 8th Nov 3:30pm Svøbsk Bal Trio, private arrangement, Rødding Friskole, Rødding, TBC

Wed, 14th Dec 10:30am Christmas for kindergardens, closed event, Stenløse Kirke, Odense

Wed, 28th Dec 2:00pm Christmas mass for families, Hjallelse Kirke, Odense