Musik og Video

Music: Soundcloud.com/svobsk

eller find det på diverse stremingsttjenester søg på “Svøbsk” og/eller “Svøbsk Kvartet”
Buy/Download our music at Itunes. Buy CD’s at folkshop

Kommende events

2020

Fri, 27 Nov 19:00 juletradition med Lunau&Sund, Thy folk TBA, TBA

Sun, 29 Nov 00:00 Svøbsk Kvartet jule-familie koncert, Teater Zebu, København

Sun, 29 Nov 00:00 Svøbsk Kvartet jule-familie koncert, Teater Zebu, København

Fri, 4 Dec 18:00 Julekoncert med Lunau&Sund, Folkestedet, Århus

Sat, 5 Dec 19:00 Juletradition med Lunau&Sund og Julebal, Gyngen, Vester allé 8, Århus

Sun, 13 Dec 10:00 Svøbsk Kvartet julekoncert, Generator, Ringkøbing

Wed, 16 Dec 09:00 Lukket arr. / Julegudstj. for børnehavebørn, Stenløse Kirke, Odense

Thu, 24 Dec 11:00 Familie-Julegudstjeneste, Tornbjerg Kirke, Odense

Thu, 24 Dec 10:00 Familie-Julegudstjeneste, Tornbjerg Kirke, Odense

Sun, 27 Dec 10:30 Julegudstjeneste og juletræsfest, Tornbjerg Kirke, Odense

Tue, 29 Dec 14:00 Juletgudstjeneste og juletræsfest, Hjallelse Kirke, Odense

2021

Sat, 13 Feb 11:00 Svøbsk Kvartet familie koncert, Morsø Folkebibliotek, Nykøbing Mors

Thu, 11 Mar 15:30 Svøbsk Bal Trio, lukket arrangement, Rødding Friskole, Rødding

Fri, 12 Mar 21:00 Svøbsk Trio, Bakkegården, Odense

Thu, 25 Mar 10:00 Svøbsk Kvartet Skolekoncert, Broskolen, Afd. Bøgehøj, Årslev

Fri, 30 Apr 10:00 Musik til Friluftsgudstjeneste, Davinde Sø / Davinde kirke, Davinde

Sun, 29 Aug 00:00 Høst Gudstjeneste og dans, Agedrup Kirke, Odense

Fri, 29 Oct 00:00 Svøbsk Kvartet spil dansk, Brenderup Aktivitetscenter, Brenderup

Mon, 1 Nov 00:00 Svøbsk Kvartet familie koncert, Frivagten, Marstal