Musik og Video

Music: Soundcloud.com/svobsk

eller find det på diverse stremingsttjenester søg på “Svøbsk” og/eller “Svøbsk Kvartet”
Buy/Download our music at Itunes. Buy CD’s at folkshop

Kommende events

2020

Fri, 30 Oct 16:30 Svøbsk Trio familie koncert, Nygadehuset, Aabenraa

Sun, 1 Nov 15:00 Svøbsk Kvartet familie koncert, Frivagten, Marstal

Thu, 12 Nov 12:30 Svøbsk Kvartet Skolekoncert, Carl Nielsen Skolen, Nørre Lyndelse

Thu, 12 Nov 10:00 Svøbsk Kvartet Skolekoncert, Carl Nielsen Skolen, Nørre Lyndelse

Fri, 13 Nov 10:00 Svøbsk Kvartet Skolekoncert, Broby Friskole, Broby

Fri, 27 Nov 19:00 juletradition med Lunau&Sund, Thy folk TBA, TBA

Fri, 4 Dec 00:00 Julekoncert med Lunau&Sund, Folkestedet, Århus

Sat, 5 Dec 00:00 Juletradition med Lunau&Sund og Julebal, Gyngen, Vester allé 8, Århus

Sun, 13 Dec 10:00 Svøbsk Kvartet juleekoncert, Generator, Ringkøbing

Wed, 16 Dec 09:00 Lukket arr. / Julegudstj. for børnehavebørn, Stenløse Kirke, Odense

Thu, 24 Dec 11:00 Familie-Julegudstjeneste, Tornbjerg Kirke, Odense

Thu, 24 Dec 10:00 Familie-Julegudstjeneste, Tornbjerg Kirke, Odense

2021

Sat, 13 Feb 11:00 Svøbsk Kvartet familie koncert, Morsø Folkebibliotek, Nykøbing Mors

Thu, 11 Mar 15:30 Svøbsk Bal Trio, lukket arrangemen, Rødding Friskole, Rødding

Fri, 12 Mar 21:00 Svøbsk Trio, Bakkegården, Odense

Thu, 25 Mar 10:00 Svøbsk Kvartet Skolekoncert, Broskolen, Afd. Bøgehøj, Årslev

Fri, 30 Apr 10:00 Musik til Friluftsgudstjeneste, Davinde Sø / Davinde kirke, Davinde

Sun, 29 Aug 00:00 Høst Gudstjeneste og dans, Agedrup Kirke, Odense

Fri, 29 Oct 00:00 Svøbsk Kvartet spil dansk, Brenderup Aktivitetscenter, Brenderup