Arrangør

Click here for Stageplot

Click here for Press text

Click here for Magien i musikken – Svøbsk – written by musician and music journalist Morten Alfred Høirup

Press photos – click on image to download big file. Please wait for the photos to load

Kommende events

2018

Wed, 12 Dec 19:00 Svøbsk+Lunau&Sund jule koncert, Ubberud Kirke, Ubberud

Sun, 16 Dec 02:40 Svøbsk Kvartet familie koncert, Generator, Ringkøbing

Mon, 24 Dec 11:00 Svøbsk Familiegudstjeneste, Tornbjerg Kirke, Odense

Fri, 28 Dec 14:00 Gudstjeneste og Juletræsfest, Hjallelse Kirke, Odense

Sun, 30 Dec 10:30 Svøbsk Gudstjeneste og Juletræsfest, Tornbjerg Kirke, Odense

2019

Tue, 5 Feb 17:00 Fyraftens-Musik-gudstjeneste, Davinde Kirke, Davinde

Thu, 21 Feb 14:30 Musikforedrag, Næsby Sognegård, Odense

Sun, 31 Mar 11:00 Svøbsk Kvartet familie koncert, Grønnegades Kaserne, Næstved

Fri, 3 May 19:00 Svøbsk Kvartet koncert, spillested TBA, Thy

Mon, 10 Jun 11:00 SvøbskTrio spiller til Friluftsgudstjeneste, Rønninge Præstegårdshave , Rønninge